Colectivul de Cercetare
al Institutului de Chimie Timisoara al Academiei Romane


NUME FUNCTIE CONTACT DOMENIU DE CERCETARE
Costisor Otilia Cercetator Stiintific I ocostisor@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Anorganica
Fagadar-Cosma Eugenia Cercetator Stiintific I efagadar@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Organica
Funar-Timofei Simona Cercetator Stiintific I timofei@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Computationala
Ilia Gheorghe Cercetator Stiintific I ilia@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Organica
Iliescu Smaranda Cercetator Stiintific I Chimie Organica
Popa Adriana Cercetator Stiintific I apopa@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Organica
Sajti Ludovic Cercetator Stiintific I sayti@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Anorganica
Sasca Viorel Cercetator Stiintific I vsasca@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Anorganica
Savii Cecilia Cercetator Stiintific I cecilias@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Anorganica
Simon Zeno Cercetator Stiintific I zsimon@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Computationala
Curpan Ramona Cercetator Stiintific II rcurpan@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Computationala
Cseh Liliana Cercetator Stiintific II Chimie Anorganica
Macarie Lavinia Cercetator Stiintific II Chimie Organica
Pacureanu Liliana Cercetator Stiintific II pacureanu@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Computationala
Pascariu Aurelia Cercetator Stiintific II apascariu@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Organica
Popa Alexandru Cercetator Stiintific II sandu@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Anorganica
Tudose Ramona Cercetator Stiintific II rtudose@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Anorganica
Bora Alina Cercetator Stiintific III alina_bora@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Computationala
Crisan Manuela Cercetator Stiintific III Chimie Organica
Muntean Simona Cercetator Stiintific III sgmuntean@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Organica
Neanu Cristian Cercetator Stiintific III cristi@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Organica
Plesu Nicoleta Cercetator Stiintific III nplesu@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Organica
Verdes Orsina Cercetator Stiintific III Chimie Anorganica
Crasmareanu Eleonora Cercetator Stiintific Chimie Organica
Cretu Daniela Cercetator Stiintific Chimie Anorganica
Dudas Zoltan Cercetator Stiintific zdudas@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Anorganica
Halip Liliana Cercetator Stiintific lili.ostopovici@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Computationala
Ianasi Catalin Cercetator Stiintific ianasic@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Anorganica
Lascu Anca Cercetator Stiintific Chimie Organica
Palade Anca Cercetator Stiintific Chimie Organica
Radulescu Grad Maria Cercetator Stiintific Chimie Organica
Simulescu Vasile Cercetator Stiintific Chimie Organica
Borota Ana Asistent Cercetare ana_borota@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Computationala
Buta Ildiko Asistent Cercetare Chimie Anorganica
Costinas Ioana Asistent Cercetare Chimie Anorganica
Creanga Maria Asistent Cercetare Chimie Organica
Crisan Luminita Asistent Cercetare lumi_crisan@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Computationala
Ivan Daniela Asistent Cercetare dana_ivan@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Computationala
Maranescu Bianca Asistent Cercetare bmaranescu@acad-icht.tm.edu.ro Chimie Organica
Mihali Milica Asistent Cercetare Chimie Organica
Paska Oana Asistent Cercetare Chimie Organica
Petric Mihaela Asistent Cercetare Chimie Organica