Home » Personal de Cercetare

Personal de Cercetare

PROIECTAREA MOLECULARĂ ASISTATĂ DE CALCULATOR – Dr. Liliana PĂCUREANU

Cercetător științific II dr. Liliana Păcureanu pacureanu@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific I dr. Kurunczi Ludovic dick@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific I dr. Simona Funar Timofei ti​mofei@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific II dr. Curpan Ramona rcurpan@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Avram I. Sorin sorin_avram@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Bora Alina alina_bora@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Borota Ana ana_borota@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Crișan Elena Luminița lumi_crisan@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Halip Liliana lili.ostopovici@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Neanu Cristian cristi@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific Varga Daniela dana-varga@acad-icht.tm.edu.ro

CONTRIBUTII LA CHIMIA COMPUSILOR ORGANICI, ELEMENT-ORGANICI SI POLIMERICI CONTINAND F, N, P, S. SINTEZA, CARACTERIZARE, APLICATII – Dr. chim. Aurelia VISA

Cercetător științific II dr. Visa Aurelia avi​sa@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific I dr. Ilia Gheorghe ilia@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific I dr. Popa Adriana apopa@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific II dr. Macarie Lavinia lmacarie@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific II dr. Muntean Simona sgmuntean@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific II dr. Plesu Nicoleta nplesu@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Crasmareanu Eleonora ecrasmareanu@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Crisan Manuela mcrisan@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Maranescu Bianca bmaranescu@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Radulescu-Grad Maria mradulescugrad@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Simulescu Vasile vsimulescu@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific dr. Petric Mihaela mihaelapetric@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific dr. Tara-Lunga Mihali Milica tlmilica@acad-icht.tm.edu.ro
Asistent de cercetare Nistor Maria Andreea anistor@acad-icht.tm.edu.ro

CHIMIA SI APLICATIILE COMPUSILOR TETRAPIROLICI DIN CLASA PORFIRINELOR – Dr. Ing. Eugenia FĂGĂDAR COSMA

Cercetător științific I dr. Fagadar Cosma Eugenia efag​adar@yahoo.com
Cercetător științific III dr. Lascu Anca alascu@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific Fringu Maria mcreanga@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific Palade Anca apalade@acad-icht.tm.edu.ro

COMPUŞI ANORGANICI ŞI HIBRIZI CU RELEVANŢĂ ÎN ŞTIINŢA MATERIALELOR NANOSTRUCTURATE. PRECURSORI PENTRU MATERIALE AVANSATE – Dr. Elisabeta SZERB

Cercetător științific I dr. Otilia Costișor ocostisor@acad-icht.tm.edu.ro

ocostisor@gmx.net
Cercetător științific II dr. Tudose Ramona rtudose@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific II dr. Cseh Liliana (CV) lcseh@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific I dr. Ludovic Saitj sa​​y​ti@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific I dr. Sasca Viorel vsasca@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific I dr. Savii Cecilia cecilias@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific II dr. Popa Alexandru sandu@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific II dr. Szerb Elisabeta eszerb@acad-icht.tm.edu.ro

szella73@gmail.com

Cercetător științific III dr. Cretu Daniela cretucarmen@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Deveseleanu-Corici lcorici@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III Ing. Eremie Liviu leremie@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Marinescu Sorin Alin smarinescu@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Putz Ana-Maria putzanamaria@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific III dr. Verdes Orsina orsinaverdes@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific dr. Borcanescu Silvana sborcanescu@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific drd. Haidu Daniela haidu@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific dr. Dudas Zoltan zdudas@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific Ianasi Catalin ianasic@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific dr. Ilies Sorina sorinailies@acad-icht.tm.edu.ro
Cercetător științific dr. Suba Mariana mariana.suba@acad-icht.tm.edu
.ro
Asistent de cercetare Andelescu Adelina A. aandelescu@acad-icht.tm.edu.ro
Asistent de cercetare Buta Ildiko ildiko_buta@acad-icht.tm.edu.ro
Asistent de cercetare Ardelean Anamaria
Asistent de cercetare Nicola Roxana rcrisan@acad-icht.tm.edu.ro
Asistent de cercetare Picioruş Elena epiciorus@acad-icht.tm.edu.ro
Asistent de cercetare Spirache Angela spirache@acad-icht.tm.edu
.ro
English