Home » Personal de cercetare

Personal de cercetare

PROIECTAREA MOLECULARĂ ASISTATĂ DE CALCULATOR – Dr.​ Ramona Curpăn

Cercetător științific II dr.​ Ramona Curpan rcurpan@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific I dr.​ Simona Funar Timofei ti​mofei@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific II dr.​ Sorin I. Avram sorin_avram@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific II dr.​ Alina Mirela Bora alina_bora@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific II dr.​ Liliana Păcureanu pacureanu@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific III dr.​ Ana Borota ana_borota@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific III dr.​ Elena Luminița Crișan lumi_crisan@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific III dr.​ Liliana Halip lili.​ostopovici@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific III dr.​ Cristian Neanu cristi@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific chim.​ Daniela Maria Istrate istrate.​dana@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Asistent de cercetare chim.​ Cristina Toma to​macristina@acad-icht.​tm.​edu.​ro

CONTRIBUTII LA CHIMIA COMPUSILOR ORGANICI, ELEMENT-ORGANICI SI POLIMERICI CONTINAND F, N, P, S.​ SINTEZA, CARACTERIZARE, APLICATII – Dr.​ Aurelia Vișa

Cercetător științific I dr.​ Aurelia Vișa avi​sa@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific I dr.​ Adriana Popa apopa@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific II dr.​ Lavinia Macarie lmacarie@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific II dr.​ Simona Muntean sgmuntean@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific II dr.​ Nicoleta Pleșu nplesu@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific III dr.​ Manuela Crișan mcrisan@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific III dr.​ Maria Rădulescu-Grad mradulescugrad@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific ing.​ Maria Andreea Nistor anistor@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific dr.​ Țară-Lungă Mihali Milica tlmilica@acad-icht.​tm.​edu.​ro

CHIMIA SI APLICATIILE COMPUSILOR TETRAPIROLICI DIN CLASA PORFIRINELOR – Dr.​ Eugenia Făgădar-Cosma

Cercetător științific I dr. Eugenia Făgădar-Cosma CV  dr. Fagadar-Cosma Eugenia (RO)CV Fagadar-Cosma Eugenia (RO) CV  dr. Fagadar-Cosma Eugenia (RO)CV Fagadar-Cosma Eugenia (EN) efagadarcosma@acad-icht.​tm.​edu.​ro efag​adar@yahoo.​com
Cercetător științific III dr.​ Anca Lascu alascu@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific dr.​ Maria Frîngu mcreanga@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Asistent de cercetare student masterand chimist Diana Anghel danghel@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Asistent de cercetare student doctorand chimist Camelia Epuran ecamelia@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Asistent de cercetare student doctorand chimist Ion Fratilescu ionfratilescu@acad-icht.​tm.​edu.​ro

COMPUŞI ANORGANICI ŞI HIBRIZI CU RELEVANŢĂ ÎN ŞTIINŢA MATERIALELOR NANOSTRUCTURATE.​ PRECURSORI PENTRU MATERIALE AVANSATE – Dr.​ Elisabeta Szerb

Cercetător științific I dr.​ Otilia Costișor ocostisor@acad-icht.​tm.​edu.​ro ocostisor@gmx.​net
Cercetător științific I dr. Liliana Cseh (CV) lcseh@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific I dr.​ Elisabeta Szerb eszerb@acad-icht.​tm.​edu.​ro szella73@gmail.​com
Cercetător științific II dr.​ Alexandru Popa sandu@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific II dr.​ Ana-Maria Putz putzanamaria@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific III dr.​ Ildiko Buta ildiko_buta@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific III dr.​ Daniela Carmen Crețu cretucarmen@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific III dr.​ Livia Deveseleanu-Corici lcorici@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific III dr.​ Cătălin Ianăși ianasic@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific III dr.​ Sorin Alin Marinescu smarinescu@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific III dr.​ Orsina Verdeș orsinaverdes@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific III dr.​ Adelina A. Andelescu​ aandelescu@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific III dr.​ Sorina Ilieș sorinailies@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific dr.​ Silvana Borcănescu sborcanescu@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific dr.​ Haidu Daniela haidu@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Cercetător științific dr.​ Mariana Suba mariana.​suba@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Asistent de cercetare farm. Bogdan-Ionuţ Mara bmara@acad-icht.tm.edu.ro
Asistent de cercetare dr.​ Roxana Nicola rcrisan@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Asistent de cercetare ing.​ Evelyn Popa pevelyn@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Asistent de cercetare ing.​ Alexandru Vișan visan.alexandru@acad-icht.​tm.​edu.​ro
Atenționare: Pentru prevenirea colectării automate a acestora, adresele de e-mail sunt protejate la copiere.​ Nu le copiați prin metoda copy-paste.​ Warning: To prevent bulk e-mail address collection, all the addresses shown on this page are copy-protected.​ Do not copy-paste.​
English Webmail